Pewne zwycięstwo

• autor: GROM_Ligota, 2014-01-05 09:58

Grom Ligota Piękna wygrał mecz sparingowy z PKS Augustyn 6-4 (4-0).
więcej w rozwinięciu.

Grając w "rezerwowym" składzie Grom pewnie wygrał 6-4 (4-0). Trener Wojciechowski miał okazje przetestować aż 6 nowych zawodników. Jeden z "nowych" strzelił klasycznego hat-tricka w pierwszej połowie i dołożył jeszcze jedno trafienie po przerwie. Goście na początku spotkania stawiali twardy opór, często kontratakując, jednak doświadczenie naszych zawodników wzięło góre i pierwszą połowę pewnie wygraliśmy 4-0 po trzech trafieniach Damiana Matygi i jednym naszego prezesa Wojtka Wyrwasa. W drugiej części spotkania za Pawła Zuziaka na bramke wszedł młody Kamil Michalski (w lipcu skończy 17 lat), który popisał się kilkoma fenomenalnymi interwencjami, jednak nie udało mu się zachować czystego konta. W 51 minucie było już 5-0 dla Gromu po pięknej akcji indywidualnej Wojtka Szmidta i strzale zza pola karnego "po długim rogu". W 56 minucie młody Tomasz Janiga po podaniu od Kupisa mógł podwyższyć na 6-0, jednak po jego soczystym strzale piłka trafiła w "wewnętrzną" część jednego słupka odbiła się od drugiego i wyszła w pole. Po okresie dominacji na boisku w naszych szeregach nastąpiło rozluźnienie i wtedy do ataku ruszyła drużyna gości która wykorzystała wszystkie błędy naszej obrony doprowadzając do wyniku 5-4. Gdy wydawało się że mecz zakończy się właśnie takim wynikiem, Robert Kupis świetnie zagrał w pole karne do Matygi, a ten bez problemu zapakował piłkę z najbliższej odległości do siatki ustalając w 83 minucie wynik spotkania na 6-4.
Zawodnicy PKS Augustyn, pokazali w drugiej połowie wole walki i drzemiący w nich spory potencjał, jednak przed nimi jeszcze sporo treningów. Życzymy im sukcesów w ich debiutanckim sezonie w C-klasie.

Wyjściowa jedenastka GROMu :
1. Paweł Zuziak (br)
66. Marcin Ciszewski (kpt)
9. Piotr Sokalski
8. Tomasz Nowak
4. Bartłomiej Świst (obecny klub Malinka Malin)

69. Łukasz Szewczak
77. Marek Hagiel (obecny klub Kometa Kryniczno)
1. Kamil Michalski (br) (16 lat, obecny klub Orkan Ligota Piękna)
12. Ryszard Gronowski (16 lat, obecny klub Orkan Ligota Piękna)
33. Tomasz Janiga (16 lat, obecny klub Płomień Wisznia Mała)

Bramki :
13 minuta - Damian Matyga, asysta Wojciech Szmidt
29 minuta - Damian Matyga, asysta Wojciech Szmidt
30 minuta - Damian Matyga, asysta Bartłomiej Świst
33 minuta - Wojciech Wyrwas, asysta Wojciech Szmidt
51 minuta - Wojciech Szmidt
83 minuta - Damian Matyga, asysta Robert Kupis