08.02.2014 - Wygrana bez błysku

Grom - Ozone 4:2 (2:0)

GRO Robert Kupis 1, Wojciech Szmidt 1, Ryszard Gronowski 1, Łukasz Szewczak 1

OZO Łukasz Grzegorzewski 1, Paweł Talan 1

ZdjęcieMVP (zawodnik meczu) - Robert Kupis (Grom)

Relacja ze spotkania i skrót w rozwinięciu...

Link do skrótu spotkania : http://www.youtube.com/watch?v=OxLpdo2Id_Q

Oba zespoły przed tym spotkaniem dzieliło wiele punktów oraz pozycji w tabeli. Faworytem bez wątpienia był zmierzający po medale Grom. Początek meczu nie należał do najciekawszych, akcji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo, a próby strzałów zza pola karnego kończyły się głównie obok bramki. Towarzystwo w 12. minucie meczu rozruszał jednak Ryszard Gronowski który wykorzystał błąd w rozegraniu piłki przez rywali i pewnym uderzeniem z powietrza otworzył wynik spotkania. Chwilę później zawodnik Gromu ponownie otrzymał piłkę w polu karnym jednak tym razem bramki zdobyć się nie udało. Grom spokojnie kontrolował przebieg gry, szukając kolejnych bramek, jednak dwóch dobrych okazji na bramkę nie potrafił zamienić Robert Kupis. Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części meczu było już jednak 2:0, piłkę na własnej połowie przejął Łukasz Szewczak natychmiastowe zagranie piłki do Wojciecha Szmidta ten wprowadza ją w okolice pola karnego i ponownie zagrywa do Szewczaka który spokojnym strzałem z pierwszej piłki podwyższa prowadzenie swojego zespołu. Przed przerwą Szewczak jeszcze raz groźnie uderzał tym razem jednak brakło precyzji bowiem piłka trafiła prosto w bramkarza. Druga odsłona to wciąż poszukiwania kolejnego gola przez Grom, pierwsza groźna akcja i w sytuacji sam na sam lepszym od Szewczaka okazuje się Jakub Kogut. Gromowi cel bramkowy udało się jednak zrealizować chwilę później kiedy to piłkę w siatce rywali strzałem z pola karnego umieścił Schmidt. Gra Ozone w tym meczu nie układała się najlepiej, zespół ten miał problemy ze skonstruowaniem składnej akcji, pierwszy warty odnotowania wypad miał miejsce po przerwie kiedy to po szybkiej kontrze bramkarz Gromu pewnie odbił strzał Łukasza Grzegorzewskiego. Dziesięć minut przed końcem kolejny cios zadał jednak Grom, dobrym podaniem w pole karne obsłużony został Kupis i po jego strzale z pierwszej piłki przewaga Gromu wynosiła już cztery bramki. Wtedy jednak przebudził się w końcu Ozone, po indywidualnej akcji Grzegorzewskiego zakończonej uderzeniem w długi róg udało się zdobyć honorowe trafienie. Minutę później znów świetną akcję przeprowadził Grzegorzewski jego uderzenie zdołał odbić rywal, piłka spadła jednak pod nogi Pawła Talana a ten spokojnym uderzeniem zmniejszył stratę do rywali która w tym momencie wynosiła dwie bramki. Za chwilę szczęście znów uśmiechnęło się do Ozone, bowiem za faul żółtą kartką ukarany został Szmidt i oznaczało to dwuminutową grę w przewadze. Bramki kontaktowej zdobyć się jednak nie udało, bowiem świetnie tego dnia dysponowany był bramkarz Gromu, zatrzymując kilka groźnych uderzeń. W odpowiedzi pod drugą bramką swoich okazji nie potrafił wykorzystać Kupis w efekcie czego wynik wciąż pozostawał niezmienny. W końcowych fragmentach gra już na stałe przeniosła się pod bramkę Ozone, bowiem po kartce dla Talana rywale grali z przewagą jednego zawodnika. Mimo kilku groźnych prób więcej bramek już nie padło w efekcie czego Grom wygrał 4:2, kontynuując tym samym swoją zwycięską serię. O jej przedłużenie będzie Gromowi niezwykle ciężko bowiem w kolejnym meczu czeka ich hitowe starcie na szczycie przeciwko Lions Team. Natomiast rywalem Ozone w kolejny weekend będzie pozostający bez punkty sąsiad z ligowej tabeli - FC Staszica.