Znów lepsi

• autor: GROM_Ligota, 2014-02-26 16:07

PKS Augustyn 3-4(1-3) Grom Ligota Piękna.
więcej w rozwinięciu.

Początek spotkania to przeważająca ofensywa Gromu, która przyniosła skutek już w 5 minucie spotkania. Błąd obrony gospodarzy wykorzystał Szewczak, który przejął piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, "położył" go i następnie umieścił piłkę w pustej bramce. W 13 minucie spotkania było już 2-0 dla Gromu. Podanie Janigi świetnie wykorzystał Kupis, który strzelił w samo "okienko" bramki nie dając szans bramkarzowi. Kupis miał jeszcze dwie dogodne sytuacje w 16 i 20 minucie jednak minimalnie przestrzelił nad bramką. Gospodarze przebudzili się po dwóch szybkich bramkach, zaczęli atakować naszą bramkę, co przyniosło im gola kontaktowego w 26 minucie. W 30 minucie Augustyn mógł zdobyć drugiego gola, jednak żaden z ich zawodników nie dobiegł do piłki zagranej wzdłuż bramki. Grom ruszył do ataków, tak jak w pierwszych minutach spotkania. Liczne okazje przyniosły gola na 3-1 w 41 minucie. Błąd jednego z obrońców PKS, wykorzystał Ryszard Gronowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którego pokonał pewnym strzałem po ziemi. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Druga część spotkania zaczęła się tak samo jak pierwsza od ataków zawodników Gromu. Jednak świetne interwencje bramkarza Augustyna (Kamil Michalski z Orkanu Ligota Piękna), nie pozwoliły naszym zawodnikom na zdobycie gola. W 55 minucie Szewczak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak strzelił wprost w niego. 63 minuta to popisowa akcja Janigi zakończona strzałem obronionym przez bramkarza, piłka po jego interwencji spadła wprost pod nogi Janigi, który miał okazje lepiej wykończyć akcje jednak znów strzelił prosto w bramkarza. W 75 minucie dwójkowa akcja Janiga, Szewczak zakończyła się pięknym golem tego drugiego i wynik brzmiał 4-1. Augustyn stworzył sobie jeszcze dwie okazje i zdobył dwa gole w 79 i 84 minucie, z czego gol zdobyty na 4-2, nie powinien być uznany. Piłkę ewidentnie ręką przyjął sobie zawodnik Augustyna w naszym polu karnym, nasi zawodnicy ruszyli z pretensjami do sędziego, a zawodnik gospodarzył kopnął piłkę do bramki, po czym sędzia uznał gola. Dziękujemy naszym kibicom za przybycie na mecz i dopingowanie Gromu, oraz zapraszamy na najbliższe spotkanie z Błyskawicą Szewce w niedzielę 9 marca o godzinie 14:00, na boisku w Ligocie Pięknej.

18. Wojciech Wyrwas
2. Ryszard Gronowski (obecny klub Orkan Ligota Piękna)

Bramki :
2 minuta - Łukasz Szewczak
13 minuta - Robert Kupis, asysta Łukasz Janiga
41 minuta - Ryszard Gronowski
75 minuta - Łukasz Szewczak, asysta Łukasz Janiga