Grom został uziemiony

• autor: GROM_Ligota, 2014-03-10 17:26

Grom Ligota Piękna 3-4(2-2) Błyskawica Szewce
więcej w rozwinięciu.

W piękny słoneczny dzień, na boisku w Ligocie został rozegrany przedostatni mecz sparingowy Gromu. Przeciwnikiem był wicelider Wrocławskiej B-klasy "Błyskawica" Szewce. Goście od samego początku chcieli "zdominować" Grom, częste ataki na bramke strzeżoną przez Pawła Zuziaka od pierwszych sekund spotkania, przyniosły zawodnikom Błyskawicy faul w odległości ok. 20 metrów od naszej bramki. Do piłki podszedł najlepszy zawodnik gości - Mateusz Świerk - który pewnym i pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce i w 5 minucie spotkania przegrywaliśmy 1-0. Szewce po tym golu atakowały z jeszcze większą ochotą na zdobycie drugiej bramki. Ich ataki zakończyły się sukcesem w 14 minucie kiedy to jeden z zawodników Błyskawicy umieścił piłkę głową strzelając z 6 metra w bramce gospodarzy i było 2-0 dla przyjezdnych. Grom podrażniony wydarzeniami na boisku ruszył do odrabiania strat. W 18 minucie piękne podanie z głębi pola "uruchomiło" Szewczaka, który znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gości, "położył go" i umieścił precyzyjnie piłkę w pustej bramce, strzelając gola na 1-2. Grom coraz agresywniej atakował, w 23 minucie Paweł Sokalski wraz z Janiga skopiowali wcześniejszą akcje Szmidt - Szewczak, jednak Janiga w sytuacji "sam na sam" posłał piłkę minimalnie obok słupka. 27 minuta przyniosła wyrównującego gola dla gospodarzy, a jego autorem był niezawodny tego dnia Szewczak, wynik brzmiał 2-2 i do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie nastąpiła zmiana bramkarza, za Zuziaka wszedł Kamil Michalski. Niestety druga część spotkania zaczęła się dla nas bardzo pechowo, już w 48 minucie przegrywaliśmy 3-2, autorem gola znów Mateusz Świerk iii znów z rzutu wolnego. Gra w drugiej połowie przypominała walkę bokserską, było dużo wymian "ciosów", jednak ani po strzałach gości jak i gospodarzy piłka nie znajdywała drogi do bramki. W 75 minucie spotkania pięknego gola na 4-2 dla "Błyskawicy" zdobył Dawid Kwasek, który strzelał z ok. 35 metra boiska. Grom zdołał odpowiedzieć niestety tylko jednym trafieniem w drugiej połowie, a jego autorem w 82 minucie był Maciej Migawa. Wynik spotkania do końca nie uległ zmianie. Dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie na nasz mecz i zapraszamy na następny, 16 marca 2014, o godzinie 16:00 zmierzymy się w spotkaniu derbowym z "Orkanem".

Wyjściowa jedenastka GROMu :
1. Paweł Zuziak (br)
8. Tomasz Nowak